Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hena

2. 10. 2006

Tetování henou

Dalším kosmetickým trendem a v současné době největším hitem je opět tetování. Není to klasické tetování, jaké znáte s filmů nebo časopisů, ale kresba (tetování) Hennou na pokožku. Je to dočasné malování přírodním barvivem na Vaše tělo. Samo asi po deseti dnech zmizí. Můžete si nechat namalovat cokoliv a kdekoliv na těle. Vypadá to velice hezky a nejlepší na tom je, že můžete mít pokaždé jiný obrázek na jiném místě. Podobně, ale uhlově černě vypadá japonské tetování. Zase to není klasické tetování, ale kresba na pokožku, která vydrží 2 až 3 týdny.

V Evropě je henna známá především ženám, coby přírodní barva na vlasy. Na sředním východě se však henna už po staletí používá nejenom k posílení vlasů, ale zároveň jako prostředek ke zkrášlení celého těla.
Henna se nanese na tělo a po několika hodinách se zaschlá vrstva oloupe a zpočátku světle červený vzor během pár hodin ztmavne a získá na výraznosti. Tento vzor vydrží na kůži přibližně 2 - 3 týdny.
V současnosti se v západním světě těší henna rostoucí popularitě a stále častěji se používá jako dočasná ozdoba kůže, nebo jako "zkušební verze" nového tetování. V každém případě platí, že henna je přírodní a bezpečná.
Hennou je možno zdobit prakticky kterékoli místo na těle. Henna se navíc výborně hodí ke zdobení dlaní, chodidel a dokonce nehtů. Všeobecně se dá říct, že kolena, oblasti loktů a kloubů, dlaně a chodidla "chytnou" barvu lépe než např. předloktí, paže, nohy, trup nebo nárt.
Výsledná barva kresby hennou závisí mimo jiné i na vlastnostech pleti. Dost záleží na typu pleti - obecně platí, že čím snadněji se opálíte, tím ltpší bude výsledek zdobení kůže hennou. U lidí se snědší pletí bývá výsledná barva hnědočervená, zatímco u lidí s velmi světlou pletí a plavými vlasy je výsledná barva žlutooranžová.
Henna působí jako UV filtr - někdy se stává, že po vyblednutí kresby zůstane na pleti její "negativ" a ten bude vidět tak dlouho, dokud opálení nevybledneh8h5

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

POZOR!!!

(barbora, 24. 6. 2010 19:52)

Většina černých hen způsobuje alergické reakce-opravdu je nutné napřed udělat zkoušku. někde doporučují dělat zkoušku na lokti,ale tam tak citlivá kůže není-zkouška se dělá buďto na zápěstí-v místě, kde se měří tep,nebo lépe v loketní jamce-tam kde se krev odebírá.

kde sehnat hennu a šablony

(Pítr, 15. 9. 2007 17:57)

henu tetovací černou za 80,- kč mají na www.cajicek.cz

Způsob použití henny

(kuk, 2. 8. 2007 12:48)

1 cm krému z tuby vymáčkneme do misky a přidáme 3-5 kapek aktivátoru. Míchejte až do získání husté krémové konzistence. Poté odstavte na 1-2 minuty. Naneste na důkladně umytou a osušenou pokožky. Pokud se barva roztéká přidejte krém z tuby. Po nanesení nechejte pokožku v klidu 1-2 hodiny. Po tuto dobu se vyhýbejte kontaktu s vodou. Po celkovém zaschnutí opatrně důkladně umyjte vodou. Pro prodloužení
trvanlivosti tetování pokožku důkladně promastěte krémem. POZOR! Před použitím proveďte test na citlivost. Naneste barvu na loket a nechte působit 10 minut a následně opláchněte. Pokud se v průběhu 12 hodin neobjeví žádné podráždění je možné přípravek použít.

http://nakup.srozumem.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=1920